Dlaczego pianka pur częstochowa jest lepsza od wełny mineralnej?

Dlaczego pianka pur częstochowa jest lepsza od wełny?

To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób. Wszystko dlatego, że tego typu materiały są najpopularniejsze w aspekcie odpowiedniej izolacji termicznej. Zarówno pianka pur częstochowa, zwana także pianką poliuretanową, jak i wełna mineralna mają swoich zwolenników. Ostatnio coraz częściej ludzie wybierają jednak izolację przy pomocy pianki. Dlaczego ten materiał zyskuje na popularności? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie poświęconym tej właśnie tematyce.

Jakie zalety ma pianka pur częstochowa?

Wiele osób decyduje się na zakup wełny mineralnej. Powodem są oczywiście kwestie finansowe. Ten materiał jest bowiem tańszy, niż pianka pur częstochowa. Nie może zatem dziwić, że w naszym kraju nie brakuje ludzi, którzy biorą ten czynnik kako główny pod uwagę. Należy jednak w tym miejscu podkreślić, że coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę, że inwestycja w piankę poliuretanową jest w dłuższej perspektywie czasu korzystniejsza. Dlaczego tak się dzieje? Trzeba zaznaczyć, że pianka pur nie przepuszcza powietrza. To oczywiście sprawia, że koszty ogrzewania są zdecydowanie mniejsze. Niestety, wełna materialna jest materiałem przewiewnym, który pozwala przenikać ciepłemu powietrzu przez warstwę izolacji. To oczywiście powoduje wyższe koszty ogrzewania. Mamy do czynienia zatem z dwoma materiałami, z których jeden jest co prawda tańszy, ale w dłuższej perspektywie generuje większą koszty. Nie wolno o tym zapominać.

Dlaczego pianka pur częstochowa jest lepsza od wełny mineralnej?

Trzeba zaznaczyć, że pianka pur Częstochowa gwarantuje również jednolitą warstwę izolacyjną na całej zastosowanej powierzchni, co oczywiście także jest bardzo istotnym aspektem w zakresie odpowiedniej izolacji termicznej. Trzeba zaznaczyć, że pianka pur częstochowa jest też materiałem hydro- izolacyjnym. To oznacza, że nie przepuszcza wody. Zupełnie inaczej ma się sprawa w przypadku wełny, która zawilgocona niestety nie nadaje się już do dalszego działania, a taka izolacja pozostawia bardzo dużo do życzenia.

Trzeba poza tym podkreślić, że wełna pyli się. Może to sprzyjać na przykład rozwojowi grzybów oraz pleśni. Tymczasem pianka pur częstochowa redukuje takie zjawisko. Zapobiega rozwojowi tych elementów i zapewnia świetną izolacja akustyczną. Nie można nie wspomnieć że, że pianka pur częstochowa jest również bardzo łatwa w montażu. Profesjonaliści są w stanie zamontować instalację na poddaszu nawet w ciągu jednego dnia. W przypadku wełny ten proces trwa nawet kilkanaście dni dłużej.