Do czego służy drukarka SLA?

Druk 3D to aktualnie jedna z chętniej stosowanych nowoczesnych technologii. Z oferowanych przez niego możliwości przez jakiś czas można było korzystać jedynie za pośrednictwem zakładów, które dysponowały specjalistycznym sprzętem. Obecnie dostępne są drukarki przestrzenne, które dają sposobność do wykonania takiego wydruku trójwymiarowego także w domowych warunkach.
Drukarka SLA to innowacyjne urządzenie, które umożliwia tworzenie form przestrzennych właśnie za pomocą druku 3D. Na czym konkretnie polega mechanizm jej działania? Stereolitografia (SLA) to proces sprawnego wykonywania prototypów, bądź poszczególnych ich części. To supernowoczesna alternatywa wobec dotychczas praktykowanej obróbki skrawaniem. Drukarka SLA pracuje w oparciu o polimeryzację, czyli utwardzanie płynnej żywicy za pomocą wiązki laserowej. Jest to wybiórcze działanie światłem, w ściśle określonych obszarach, dzięki czemu możliwe jest otrzymanie formy przestrzennej o dowolnie wybranej wielkości oraz kształcie. Jakie korzyści niesie ze sobą taki sprzęt? Przede wszystkim jest to szybkość tworzenia przedmiotów oraz niezrównana precyzja. Drukarka SLA pozwala na wykonanie obiektu, który będzie stanowił wierne odwzorowanie uprzednio przygotowanego projektu. Zastosowana technologia oraz materiały sprawiają, że jest on bardzo solidny i wytrzymały, przez co można będzie korzystać z niego wielokrotnie, w dowolnie wybrany sposób.

Drukarka SLA pozwala na stworzenie trójwymiarowych konstrukcji z żywicy, które można wykorzystać do celów naukowych, poglądowych, jak również promocyjnych. Powstałe w ten sposób obiekty mogą stanowić pomoc poprzez unaocznienie rozmaitych projektów, wizji i konceptów, istniejących do tej pory na papierze lub w formie wizualizacji komputerowej. Mogą z nich skorzystać studenci medycyny, lekarze przed skomplikowaną operacją czy architekci podczas projektowania budynków. Tworzonymi w ten sposób makietami osiedli mieszkaniowych posiłkują się deweloperzy. Używają ich również zakłady przemysłowe jako prototypów podczas produkcji części zamiennych.

Więcej o druku: http://hexagongroup.pl/drukarki-3d/

Dodaj komentarz