Energooszczędny dom z drewna

Ekologia i oszczędność idą w parze. Na Zachodzie dostrzeżono to już dawno, niestety nad Wisłą wciąż nie docenia się faktu, że dzięki dbaniu o środowisko można sporo zaoszczędzić. Przede wszystkim na rachunkach za prąd, ale także tych przysyłanych z wodociągów czy firm zapewniających ogrzewanie. Na co dzień liczą się niewielkie małe gesty. Korzystanie z reklamówek wielokrotnego użytku czy segregowanie śmieci. Raz na jakiś czas warto jednak rozważyć większą inwestycję, tak w oszczędność, jak i w ekologiczny tryb życia. Jeżeli planuje się budowę, na pewno jednym z rozsądniejszych rozwiązań będą domy drewniane energooszczędne producent. Mówi się o nich, że są zielone. I faktycznie, nie zaburzają równowagi środowiska tak bardzo, jak ich murowane odpowiedniki. A do tego domownikom zapewniają zdrowszy mikroklimat. Nie jest też prawdą, że ich utrzymanie kosztuje więcej.

Ciepło zimą, chłód latem

Wbrew pozorom dom drewniany to obiekt dobrze odizolowany od otoczenia. Co za tym idzie, zimą nie przenika do niego mroźne powietrze. A latem osobom przebywającym wewnątrz nie doskwiera upał. Oczywiście zanim będzie można cieszyć się takim komfortem, należy najpierw wybrać wysokiej jakości materiały do budowy swojego przyszłego domu. Laik nie musi znać się na szczegółach, ale powinien wybrać profesjonalną firmę, specjalizującą się w budowaniu z drewna. Jej pracownicy znają branżę, ale przede wszystkim są zorientowani w ofercie produktów oraz narzędzi, dzięki którym buduje się szybko i skutecznie. Tutaj liczy się każdy, nawet najmniejszy element. Począwszy od wyboru wysokiej jakości okien czy drzwi, przez korzystanie z ekologicznych, a zarazem efektywnych materiałów termoizolacyjnych, aż po wykonanie solidnych fundamentów. Te ostatnie także wpisują się w późniejsze oszczędności na rachunkach.

Wiele nowoczesnych rozwiązań

Budowa domów drewnianych staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Co za tym idzie, pojawiają się na rynku zarówno profesjonalne firmy, specjalizujące się w tym zakresie, jak i producenci materiałów, wykorzystywanych do wznoszenia takich obiektów. Poza wyborem poszczególnych rozwiązań budowlanych, domy drewniane energooszczędne producent oferuje wiele dodatkowych narzędzi, dzięki którym dom stanie się jeszcze tańszy w utrzymaniu. Do najchętniej wybieranych należą między innymi

Dom budowany na rozsądnych zasadach

  • odnawialne źródła energii, a zatem panele słoneczne oraz turbiny wiatrowe,
  • nowoczesne pompy ciepła, ale także innowacyjne instalacje wentylacyjne.

Warto pomyśleć o nich już na etapie projektowania domu.