Jaka jest rola adwokata do sprawy rozwodowej w Poznaniu?

Rozwód jest jednym z najtrudniejszych emocjonalnie procesów, jakie pojawiają się w sądzie. Kiedy dochodzi do rozpadu małżeństwa, obie strony przepełnione są wzajemnymi pretensjami i niezmiernie trudno jest im dojść do porozumienia. Warto zastanowić się jaką rolę odgrywa wówczas adwokat i dlaczego profesjonalna pomoc prawna jest pierwszą rzeczą, po jaką powinno się w takiej sytuacji zgłosić…

Analiza z dystansu

Po pierwsze, adwokat nie jest zaangażowany emocjonalnie. Dzięki temu jest w stanie na chłodno przeanalizować faktyczny stan rzeczy i rzeczowo odnieść się do regulacji prawnych. Choćby partnerzy byli nawet zaznajomieni z prawem, nie mogą właściwie ocenić wielu spraw. Kontakt z adwokatem pozwala także na uspokojenie swoich myśli i nabranie dystansu do sprawy rozwodowej. Świadomość, że to właśnie prawo pomoże w znalezieniu odpowiednich kompromisów, może przynieść dużą ulgę. W skrajnych przypadkach umożliwia także odzyskanie wiary w sprawiedliwość. Trzeba także zwrócić uwagę na pytania, jakie zadaje Adwokat rozwód Poznań – http://engelgardt.pl/adwokat-rozwod-poznan/ jest dużym miastem i można tutaj przyjrzeć się działalności wielu świetnych kancelarii prawniczych – najlepsi prawnicy zawsze umieją pytać w taki sposób, że szybko dochodzą do sedna sprawy.

Podział majątku

Zdecydowana większość małżeństw wraz ze sprawą rozwodową chciałaby przeprowadzić podział majątku (stosunkowo niewiele par posiada intercyzę). W takim przypadku adwokat musi się jak najlepiej przygotować do rozprawy pod kątem finansów – warto zebrać dużą ilość dowodów i przyjść na salę rozpraw z gotową wizją podziału, na który przygotowany jest klient. Trzeba tutaj także zostawić pewne pole do kompromisu. Sytuacja wyjściowa może być nieco większa, aby w razie zastrzeżeń móc „zejść” z oczekiwań i znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie dla obu stron. Małżonkowie powinni podejść do tematu rozsądnie i nie traktować go jako walki o swoją godność czy zemstę.

Opieka nad dzieckiem

Innym, jeszcze poważniejszym aspektem spraw rozwodowych, jest wyznaczenie opieki nad dzieckiem. Zadaniem adwokata jest tutaj zachęcenie klienta do spokojnego i zrównoważonego podejścia, ponieważ dziecko obserwujące rozstanie rodziców i tak wystarczająco cierpi. Nie potrzebuje eskalacji konfliktu w czasie rozwodu. Również w tej kwestii przydadzą się rzetelne dowody – należy udowodnić przed sądem jaki rodzaj opieki dla dziecka będzie najlepszy. W przypadku toksycznego rodzica można odebrać prawa rodzicielskie, ustala się także wysokość alimentów. Adwokat zawsze znajduje najkorzystniejszą linię obrony i walki o prawa swojego klienta.

Zobacz koniecznie: http://www.e-bookshop.com.pl/wlasna-firma-czy-warto/