Praktyczny przyrząd do usuwania kleszczy

Liczby w żaden sposób nie kłamią. Statystyki bardzo wyraźnie bowiem pokazują, że coraz więcej ludzi w ostatnich latach miało do czynienia z kleszczami. Pamiętajcie, że sama obecność tego pasożyta na naszym ciele nie oznacza jeszcze żadnej poważnej choroby. Kłopoty zaczynają się wtedy, jeśli kleszcz nie będzie właściwie usunięty. Jakich sposobów należy unikać? W co należy się natomiast na pewno zaopatrzyć? Poniżej znajdziecie najważniejsze wskazówki odnoszące się do tego konkretnego tematu.

Bez wątpienia kleszcze muszą być jak najszybciej usunięte z naszego ciała. Oczywiście, trudno jest całkowicie unikać miejsc, gdzie takie pasożyty występują. Mowa tutaj o parkach, lasach, miejskich terenach zielonych itp. Chodzenie za każdym razem w długich ubraniach jest bardzo niekomfortowe, szczególnie biorąc pod uwagę lato oraz wysokie temperatury. Jeśli zauważycie kleszcza, to nie należy panikować. Druga strona medalu jest taka, że nie wolno również traktować tego aspektu po macoszemu. Kleszcze powinny być usunięte z naszego ciała w ciągu 24 godzin. Po tym okresie gwałtownie wzrasta ryzyko zainfekowania naszego organizmu rozmaitymi chorobami. Mowa tutaj o takich dolegliwościach, jak na przykład kleszczowe zapalenie mózgu, borelioza lub babesjoza. Pamiętajcie, aby nie stosować rozmaitych domowych sposobów.

Zastosowanie masła, oleju, alkoholu tylko zwiększy kłopot, a nie go wyeliminuje. Efekt jest zatem odwrotny do zamierzonego. Zwykła pęseta to też nie do końca dobre rozwiązanie. Wystarczy bowiem jeden nieostrożny ruch, aby kleszcz uległ rozerwaniu. Na skutek tego dostanie się do naszego organizmu i poważne kłopoty gotowe…

Czy są skuteczne sposoby w tym temacie? Na szczęście okazuje się, że jak najbardziej. Dobrym wyborem jest przyrząd Kick The Tick®. To narzędzie uniwersalne, efektywne oraz naprawdę bardzo łatwe w obsłudze. Posiada on dwie końcówki, aby łatwo było je dopasować do rozmiaru pasożyta. Przyrząd umożliwia też bezproblemowe chwycenie kleszcza tuż przy skórze. Nie ma zatem możliwości, że do organizmu dostaną się jakiekolwiek groźne patogeny. Wyżej opisany przyrząd jest również dostępny w specjalnym zestawie ze środkiem, który zamraża kleszcze. Mowa tutaj o Kick The Tick® expert. Fachowcy zastosowali specjalną technologię Anti-Parasite Removal Filmpreparat. Eliminuje ona rozerwanie kleszcza oraz chroni przed dostaniem się groźnych patogenów do naszego organizmu. Tutaj także mamy do czynienia z akcesoriami, które są nie tylko skuteczne, ale także naprawdę bardzo proste w obsłudze. Preparat musi być zaaplikowany bezpośrednio na pasożyty, a następnie wyciągnięty przy pomocy przyrządu Kick The Tick®.

Przeczytaj więcej na: https://kickthetick.pl/artykuly/przyrzad-do-wyciagania-kleszczy-czyli-jak-skutecznie-i-bez-bolu-pozbyc-sie-groznego-pasozyta/