Uporządkuj swoją firmę – kupujemy regały magazynowe

Przestrzeń magazynowa to bardzo specyficzny obszar firmy, w którym porządek, funkcjonalność i ergonomia grają pierwsze skrzypce. Nie można pozwolić sobie na miejsca zajęte bezużytecznymi przedmiotami czy meblami. Wszystkie zakamarki warto wykorzystać i zagospodarować tak, aby pracujący w magazynie mogli bez problemu znaleźć interesujący ich towar. Niezmierne ważne jest także bezpieczeństwo i efektywność pracy. Regały magazynowe dopasowujemy do indywidualnych potrzeb w naszej działalności, gabarytów towaru, sposobu ich przechowywania, transportu itp. Poniżej krótki przewodnik po dostępnych typach regałów.

Regały paletowe to bardzo wytrzymały sposób na przechowywanie ciężkich przedmiotów. Ich silna konstrukcja (ramy wykonane najczęściej z walcowanej blachy oraz dodatkowe wzmocnienia) sprawiają, że jest to jeden z bezpieczniejszych sposobów na zagospodarowanie magazynowej przestrzeni. Wysokość regałów można dopasować do pomieszczenia, może sięgać nawet 15 metrów.

Jeśli w naszym magazynie powoli brakuje miejsca, a wysokość hali pozwala na nadbudowę regałów, warto zainwestować w antresolę. Dodatkowa przestrzeń umieszczona nad dotychczasową znacznie ułatwia utrzymanie odpowiedniego porządku w magazynie. Przy tworzeniu antresoli należy zwrócić szczególną uwagę na wygodne, bezpieczne schody oraz barierki zabezpieczające.
W ofertach firm zajmujących się produkcją tego typu zabudowań znajdziemy ciekawe funkcjonalnie rozwiązania np. regały przepływowe. O takich mechanizmach warto pomyśleć w magazynach, w których przepływ towaru jest intensywny np. w branży spożywczej. Mechanizm regału przepływowego automatycznie przesuwa towar na zasadzie ruchu grawitacyjnego. Innym, ciekawym i bardzo skutecznym rozwiązaniem są regały magazynowe wjezdne, dedykowane przede wszystkim przemysłowi spożywczemu, ale z powodzeniem można je stosować także w innych branżach. Charakterystycznym rodzajem regału są te o budowie wspornikowej, odpowiednie do przechowywania długich i ciężkich towarów, ale nie tylko. Dobrze sprawdzą się w przypadku przewozu aut oraz przechowywania innych, powtarzalnych materiałów w dużych ilościach.

Polecamy również: www.ltm-regaly.pl/regaly_magazynowe-1

Dodaj komentarz